Учасниками академічної мобільності можуть стати лише студенти університетів, які беруть участь у програмі Еразмус+ та мають договори з іншими університетами. Можлива участь на 2-4 курсі бакалаврату (окрім 2 семестру 4 курсу) та 1-2 курсу магістратури (окрім 2 семестру 2 курсу). Вимоги до року навчання різняться залежно від заявок. 
 
Учасник/-ця мобільності їде навчатися до закордонного університету терміном на один семестр. Предмети перезараховуються, тобто по приїзду додому студент/-ка не має перескладати предмети. Проте бувають випадки, що частину курсів таки треба перескладати. Студент/-ка не може поїхати навчатися на спеціальності, відмінній від тої, яку він/вона вивчає у своєму університеті. 
 
На час обміну, учасник/-ця отримують гроші на відшкодування квитків та щомісячну стипендію (у середньому 750 євро).
 
Щоб дізнатися про актуальні можливості, треба зайти на сайт відділу академічної мобільності чи міжнародної співпраці свого університету. Відбори студентів проводяться двічі на рік - восени та весною. 
 
Перший етап відбору - подача документів:
  • CV
  • мотиваційний лист
  • сертифікат про знання мов (міжнародний або підписаний викладачем)
  • виписка із заліковки
 
Також можуть бути зазначені додаткові документи: рекомендаційний лист, паспорт, інше. Перелік зазвичай вказаний для кожного окремого відбору.
 
Другий етап - співбесіда.